Boss BP1W - kitarri booster

Boss on vana ja tuntud nimi muusika-bisnises. 1973-ndal aastal asutatud firma on läbi aegade pakkunud lisaks muule kraamile ka erinevaid kitarri efektipedaale. Mul on näiteks olnud Bossi delay, kompressor, overdrive, tremolo ja ka üks akustilise kitarri protsessor. Võibolla midagi veel, mille olen juba unustanud. Üldiselt on Bossi pedaalid minu arvates hea kuldne kesktee - mitte just päris high-end, aga teevad oma tööd ausalt. Peamine, need on olnud väga töökindlad, nii füüsiliselt kui ka elektroonika poole pealt.

Aastal 2014 tuli Boss välja uue brändiga Waza Craft. Reklaam-jutu järgi on tegu n.ö butiigi-seeriaga, mis peaks siis tähendama, et nii skeemid, jupid kui teostus on kõrgeima kvaliteediga. Ka pannakse need pedaaalid kokku Jaapanis, erinevalt tavalistest, mille vabrik on Taiwanis.

Kui peamiselt kujutavad Waza Crafti pedaalid endast modifitseeritud ja parendatud "tavalisi" Bossi pedaale, siis mõned kuud tagasi lisandus üks päris uus mudel - BP-1W Booster/Preamp. Kuna mul oli sellist boosterit just vaja, tellisingi endale ka.

Väliselt on BP-1W nagu Boss ikka - korpus on tava-Bossidega identne, küll aga on selle pedaali pind šeffilt kare. Ei meenugi, et mõni teine Bossi pedaal oleks olnud sellise pinna-töötlusega. Ka punane led on erksam ja kuidagi nagu luksuslikum, kui see on tavalistel.

BP-1W on analoog-pedaal, mis emuleerib kaht ajaloost teada-tunda aparaati, täpsemalt nende eelvõimendeid. Need on BOSS CE-1 Chorus ja Roland RE-201 Space Echo. Mõlemad need on olnud kitarristide salarelvad õige tooni leidmisel ja nüüdsest siis on see "magic" saadaval ka pedaali kujul.

Soundilt tundub RE-201 pisut bassisem ja kompresseerib rohkem, CE-1 on teravam, aga ka mitte liiga. Mõlemad lähevad mõõdukalt moonutama, kui drive põhja keerata. Keskmine asend on neutraalne, ehk clean. See on ka teistest pisut vaiksem.

Lisaks on pedaali otsa peal väike nupp, millega saab muuta sisend-puhvri värvingut - standard ja "vintage". Praktikas tähendab see sisendi takistuse muutmist. Kas midagi veel, seda user manual ei paljasta.

Minu puhul on sellise booster-tüüpi pedaali ülesanne tõsta soolode ajaks kitarri signaali nivood ja lisada kandvust. Olen selleks kasutanud erinevaid pedaale. Viimasel ajal peamiselt sama Bossi toodetavat pedaali LS-2 Line Selector, mis küll pole otseselt boosteriks mõeldud, aga täidab seda funktsiooni suurepäraselt ( on üldse väga võimekas pedaal, saan soovitada )

Ka olen kasutanud erinevaid low-gain draive, aga lõpuni pole neist mulle meeldinud ükski. Põhjus selles, et kõik draivi-pedaalid rohkem või vähem söövad kõrgeid sagedusi. See on taotluslik, sest draiv ja kõrged sagedused ei ole just ilus kooslus. Aga kuna mina nagunii draivi väga paksuks ei keera, on see kõrgete nudimine ja võimalik "mid-hump" mulle alati olnud probleemiks. Eelpool kiidetud Boss LS-2 on küll sirge ribaga, aga miinuseks on, et see lisab vaid volüümi, mitte aga gaini ( st. moonutusi )

Uus Boss BP-1W seevastu jätab kõrged alles ning LEVEl ja GAIN potekated aitavad leida parajalt "karvase" tooni.

Kokkuvõtteks - väga ilus ja stiilne pedaal. Kas sellest ka mingit "magicut" välja keerab, eks seda ole nüüd keikkadel näha-kuulda.

Eelmine
K&M - monitori alused
Järgmine
Lasteaed Lepatriinu

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: