"Kuidas täpsemalt sa muusikat teed?"

Laulan, mängin kitarri ning abiks on backtrack. Erinevalt aga paljudest teistest ühe-mehe-bändidest või duodest on backtrackil minu muusikas vaid toetav roll ning kõik olulisemad elemendid esitan ma n.ö "laivis". Mida see annab? Rohkem emotsiooni ning "siin ja praegu" tunnet.     
 
"Kui pikalt sa esined?"

Kava pikkus on 3 x 40 ( või 4 x 30 ) minutit.

"Millist muusikat sa teed?"

Näiteks sellist, nagu saab vaadata-kuulata siit.

"Kas sa esitad ainult enda kirjutatud muusikat?"

Ei, laulan ikka muid tuntud hitte ka. Peamine, et oleks hea kuulata, kaasa laulda ja tantsida.  

"Kas sa erapidudel ka esinemas käid?"

Jaa, ikka. See on üks mu põhitegevustest.

"Kas sa näiteks laulatusel paar ilusat lugu akustilise kitarri saatel teeksid?"

Olen teinud ja teen alati suurima heameelega! Sellised ülesastumised on muusiku jaoks eriti teretulnud, sest saab oma tavapärasest mullist välja.

"Kas sa Kuressaarde esinema tuleksid?"

Tartust Kuressaarde on mul üsna pikk maa tulla, seega pean arvele lisama omajagu sõidukulu. Aga vajadusel ikka tulen, muidugi.

"Kas sa mõne sooviloo ka ära õpid?"

Annan oma parima. Tuleb aga arvestada, et kui see soovilugu peaks olema tantsitav, tähendab see mul vastava fonogrammi valmistamist ja sellega on omajagu tööd.

"Mida sa peopaigas vajad?"

Tasast pinda, kus on mõned ruutmeetrid vaba ruumi. See ei tohiks paikneda talvisel ajal otse välisukse kõrval või suveperioodil õhukonditsioneeri all. Hea oleks ka, kui ma saan pillid üles panna selliselt, et nende vahelt keegi teine peale minu läbi kõndima ei pea. Kui pidu toimub õues, siis on mulle hädavajalik katusealune või telk, mis varjab ka külgedelt ja tagant. Muus osas aga - kõik muusika tegemiseks tarvilik on mul endal kaasas ja kohapeal vajan vaid üht seinakontakti 230 voldiga. Kui voolu saab kaugemalt kui 5 meetrit, oleks hea, kui ma seda ette tean.

"Kas sa lisaks õhtut ka juhid?"


Ei, olen bänd. Püüan teha ühte asja, aga korralikult. Kuid loomulikult laulan ma tervitus-lugusid ja räägin laulude vahele muidu juttu ka. Tihtipeale polegi olnud vajadust eraldi õhtujuhi järele.

"Meie peol on ka tantsutrupp, üllatusesineja, mustkunstnik jne. Kas nad saaksid kasutada sinu helitehnikat ja mikrofoni? Kas sa paneksid neile muusika käima?"

Olen bänd, keskendun sellele ja täiendavaid kohustusi parema meelega ei võtaks. Tuleb ette erandeid, aga nende osas palun kindlasti juba peo planeerimisel minuga läbi rääkida. Sobilik vahe- ja taustamuusika on mul aga alati olemas.

"Pidu algab kell 18, mis ajaks tuled sina?"

Saabun reeglina tund enne peo algust. Aga võin ka hiljem, kui näiteks peo üles-ehitus seda eeldab. Pillide ülespanek käib mul kiiresti ja teisi suhteliselt vähe häirivalt, ka ei vaja ma sound-check'i. 

"Kas sa jaanitulel ka esined?"

Ühe-mehe-bänd pole sellisele peole hea valik. Ükskõik, kui tubli ta pole, jääb ühe-mehe-bänd suurtel lavadel pisut nõrgaks, juba puht visuaalselt. Aga olen esinenud, kui on tegu olnud pigem väiksema peoga või siis sündmusel, kus on toeks ka teisi bände/artiste. 

"Millal peaks su ära broneerima?"

Kasvõi kohe, kui peokuupäev on paigas ja soov on just mind esinema kutsuda. Kui juhtub, et mina olen juba lukus, oskan soovitada mõnd oma asjalikku kolleegi. 

"Oled sa mõne albumi ka välja andnud?"

Ei ole. Olen eelkõige peomuusik. Seega, tulge mu pidudele - võite olla kindel, et albumi salvestamise arvelt kokkuhoitud aja, raha ning energia olen ma investeeritud oma esinemistesse.

"Ühtteist jäi veel segaseks, kas sulle helistada või kirjutada tohib?"

Mitte mingil juhul! :-)